b9aaa

80

Zapraszamy czytelników do podzielenia się swoimi opiniami - najciekawsze recenzje umieścimy w serwisie. Do zakupu książek Andrzeja Bartkowskiego zapraszamy do salonów EMPiKu w całej Polsce i do sklepu internetowego.

Sklep internetowy EMPiK: http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=ANDRZEJ%20BARTKOWSKI&qtype=basicForm


OPINIE CZYTELNIKÓW:

"Graj Tango" - Niesamowite opowieści "normalnego" Polaka, żyjącego w kraju, w którym nic nie było normalne, przewidywalne, a każdy łapał swoje małe radości na wszelkie możliwe sposoby, nie będąc pewnym jutra. Autor wykazał się darem wnikliwej obserwacji rzeczywistości politycznej i społecznej okazując dużą dozę humoru. Teksty satyryczne i wiersze najlepiej ukazują emocje i atmosferę dawnych lat. Unikalne nagrania z lat 70/80 na płycie DVD zostały dołączone do książki. Znajdziemy tu relacje z podróży po egzotycznych dla Polaków krajach basenu Morza Śródziemnego, spotkania ze sztuką antyczną i współczesnymi realiami. Dla starszego czytelnika to okazja do wspomnień z łezką w oku, a dla młodego kopalnia wiedzy o życiu w dawnej Polsce, o miłości, rodzinie, przyjaźni, wartościach niezmiennych w życiu każdego człowieka. Wszystko to w rytmie tytułowego TANGA, bo życie to rodzaj tańca, gdzie ważny jest rytm kolejnych kroków i dobre towarzystwo. Gorąco polecam.
J.W.

"PRL-kabaretowo" - Autor nie był wielkim artystą estradowym, nie był poczytnym autorem, jeszcze wtedy (czasy PRL) nie wiedział, że będzie miał na serio coś wspólnego ze sztuką. Dar obserwacji rzeczywistości politycznej i społecznej zaprawiony ogromną dozą humoru zdołał wytworzyć ładunek, który musiał w końcu eksplodować. Dzięki temu trzymam teraz w ręku unikalną książkę opisującą tamte czasy. Znajduję tu teksty satyryczne, piosenki, wiersze, które mogłyby łatwo stanowić repertuar dobrego kabaretu. Unikalne nagrania z okresu PRL. - materiały dołączono do książki na płycie. PRL oczami polityka, zawodowego satyryka, publicysty... to wszystko już znam. PRL oczami "szarego" obywatela "bezbarwnego" kraju to zupełnie coś innego. Zabawne wiersze nie pozbawione mocnych słów, filmy z tamtych lat, piosenki i czarno-białe fotografie - to wszystko zwala z nóg każdego, kto pamięta tamte czasy - tak, tak... siła wspomnień jest niezwykła. Prawdopodobnie wszyscy tak postrzegaliśmy tamte czasy, ale trzeba mieć talent Bartkowskiego, aby tak celnie przelać to na papier. Człowiek "renesansu" - talent specyficzny - połączenie poety, tancerza, piosenkarza, satyryka, kochanka, handlarza, podróżnika, showmana... tylko takim ludziom może się udać opisywanie czasów kuriozalnego PRL-u. Myślę, że młody czytelnik koniecznie powinien zajrzeć do tej książki. Wizja PRL-u przedstawiona przez A. Bartkowskiego wywoła uśmiech, przerażenie, niedowierzanie, refleksję, ale najważniejsze - będzie historyczną przestrogą dla czasów współczesnych. Obowiązkowa lektura szkolna.
Beret


Autorskie prezentacje wierszy - filmy:

2 Variete Literackie - Andrzej Bartkowski - wiersz wspomnienia z podróży epoki PRL-u...
2 Variete Literackie - Andrzej Bartkowski - z archiwum PRL-u, wiersz "Jest program"

code

0b7eda787f6333c57a39c1cc1aff7293.jpg
81fbdcb20086448dbb677d1351984f3e.jpg
8835fee58484791ecd588a17c94a8ceb.jpg